Ralph Lauren sa pričinil o zmenu postoja verejnosti voči móde. Podieľal sa na dôležitej transformácii – jednoduchý predaj oblečenia sa zmenil na dačo viac, na predaj životného štýlu.
Ralph sa narodil ako štvrté dieťa v rodine maliara – natierača 14. októbra 1939 v Bronxe. Zdalo sa, že jeho budúca kariéra sa nebude vyvíjať nijak sľubne. Ralph sa ale začal zaujímať o módne dianie už keď mal dvanásť rokov. Pri štúdiách na strednej škole nastal prelom v jeho kariére – začal pracovať pre rôzne obchodné domy na polovičný úväzok, pre ktoré zaisťoval úspory financií na nákup látok a najrôznejších materiálov. V polovici päťdesiatych rokov si Ralph, rodený Lifshitz, nechal zmeniť priezvisko. Po strednej škole si Ralph myslel, že ho môže baviť práca pre armádu – tento názor ale po niekoľkých mesiacoch zmenil a definitívne sa rozhodol pohybovať sa v módnej brandži, ktorá pre neho bola odjakživa tak lákavá.
Aj keď je Lorenove meno jedným z hlavných koreňov svetovej módy, študovať módne školy nechcel. Oveľa viac mu zainklinovala obchodná škola, no tú po dvoch rokoch zanechal aby sa vybral cestou vybudovania módneho impéria. V roku 1968 sa s obrovskou dávkou odhodlania, jedinečnými návrhmi kravát a úverom 50 000 dolárov rozhodol založiť spoločnosť Polo Fashions.
V roku 1967 bol Ralph najatý značkou Beau Brummell Ties ako módny návrhár. Jeho široké, farebné väzby a zvláštny zmysel pre mužské doplnky aj šaty priniesli doslova nový trend. Preto si návrhár založil svoju vlastnú módnu značku a začal si plniť svoj celoživotný sen. Štýl, ktorý ponúkal zmes anglického aj amerického, si získal ohromné množstvo priaznivcov. Ralph Lauren začal spolupracovať s mnohými úspešnými módnymi značkami.
V roku 1971 nastal zlomový rok, ktorý znamenal začiatok veľkej zmeny v Laurenovej kariére. Vydal totiž svoju prvú dámsku módnu kolekciu. Opäť sa tu premietol americký štýl v kombinácii s britskou eleganciou a komfortom prírodných materiálov. Ralph Lauren postupom času začal vytvárať aj špeciálne edície dámskych doplnkov, parfémov a šperkov, ktoré opäť zaznamenali obrovský úspech trvajúci dodnes. Ralph má naviac neobyčajný talent pre obchod a reklamu, čo ešte viac prispieva k jeho veľkému úspechu na poli módneho priemyslu.
V roku 1972 vyšla kolekcia mužských polokošiel v 24 farebných variáciach. Táto slávila okamžitý úspech, čo znamenalo aj vznik typickej „klasiky“ , ktorú si najviac asociujeme pod touto značkou. Začiatok ďalšej dekády znamenal expanziu na globálne trhy, kedy došlo k otvoreniu pobočky v Londýne. Toto obdobie patrí medzi najvýznamnejšie v histórii spoločnosti, nakoľko vďaka úspechom na domácom trhu došlo k „Laurenifikácii“ Ameriky. Spestrila sa aj ponuka – pribudli položky ako uteráky, posteľné prádlo a svojich priaznivcov si našli okamžite aj rady parfumov. V druhej polovici 90. rokov vstúpila značka Ralph Lauren na burzu, čím definitívne spečatila svoju pozíciu lídra na svetovom módnom trhu.
Medzi ďalšie značky spadajúce pod značku Ralpha Laurena patria Polo Denim, Polo Golf, Ralph by Ralph Lauren, Rugby Ralph Lauren a mnohé ďalšie.
Americký módny dizajnér Ralph Lauren je persóna, ktorá vďaka svojej exkluzívnej móde patrí medzi svetové špičky. Od svojho založenia v roku 1968 sa stala ikona Ralph Lauren mocnou značkou, ktorej logo môžeme vidieť na rôznorodom tovare od luxusných oblekov, či edície dámskych doplnkov, parfémov a šperkov až po tenisové úbory.
Významné roky:
§ 1967 - prvá práca návrhára pre značku Beau Brummell Ties
§ 1971 - vydanie prvej dámskej módnej kolekcie (spojenie amerického štýlu v kombinácii s britskou eleganciou a komfortom prírodných materiálov)
§ 1973, 1978 - Lauren vytvára filmové kostýmy pre Big Gatsby a Annie Hall
§ 1992 - ocenenie za dvadsaťpäťročnú tvorbu, ktorá udáva americký štýl
§ 1996 - ocenenie „Najlepší dizajnér roku"
Ralph Lauren je dnes veľmi dobre zarábajúcou rodinnou spoločnosťou, ktorej majetok je odhadovaný na viac než miliardu amerických dolárov. Aj napriek tomu ale Raplh Lauren aktívne pokračuje vo svojej práci módneho návrhára a neustále spracováva nové a nové návrhy.